Spośród ogromnego wyboru lamp dostępnych na rynku da się wyróżnić szereg rozwiązań. Mamy lampy sufitowe i ścienne, nie brakuje także oświetlenia biurowego, a także lamp podłogowych czy instalowanych w stopniach schodów. Trzeba także wspomnieć o reflektorkach, które nie są wszakże niczym nowym. Takie rozwiązanie pojawiło się już dawno i początkowo stosowano je razem z tradycyjnymi żarówkami. Następnie popularność zyskały reflektorki halogenowe, oferowane i wybierane przez klientów również dzisiaj.

Jednak pojawiły się też nowe opcje. Wszechstronne reflektorki Wielka kariera jaką zrobiły diody ledowe zmieniły rynek żarówek. Łatwo nabyć dziś takie, które opierają swoje działanie właśnie na energooszczędnych i bardzo efektywnych ledach. Reflektorki z nierzadko fabrycznie wbudowanymi diodami o doskonałej wydajności pozwalają doświetlać biurka, półki, miejsca pracy, ale również kuchenne blaty. To od użytkowników zależy, w jaki sposób wykorzystają każde ze źródeł światła jakie można wymienić.

Ceniona uniwersalność Cena reflektorków LED znacząco spadła. Dlatego może sobie na nie pozwolić coraz większa grupa konsumentów. Poza tym dostępne są po prostu reflektorki uniwersalne, a więc takie, w których można umieścić żarówkę dowolnego typu. Wówczas nie będzie żadnego problemu, by umieścić w nich któreś z rozwiązań ledowych, zyskując tym samym pełnowartościowy reflektorek dający ekonomiczne, zbliżone do naturalnego światło. Pole manewru mamy więc szerokie – trzeba tylko podejść do tematyki oświetlenia z odrobiną pomysłowości.